Sklep przeznaczony dla osób pełnoletnich. Musisz mieć minimum 18 lat.
Czy jesteś osobą pełnoletnią?
×
Jak dobrać wino do potraw ?

Jak dobrać wino do potraw ?

Dziś miałam przyjemność kolejnego naszego spotkania się z Panią Alicją Radziejewską, Prezes spółki www.dobrewino.pl na temat branży winiarskiej oraz wyzwań jakie obecnie występują.

Katarzyna Jankowska: Dzień Dobry Pani Alicjo, miło mi, że znowu się spotykamy i mamy szanse przedstawić kilka konkretów naszym czytelnikom o winach i ich rodzajach, a także może Pani zechciałaby się   podzielić z naszymi czytelnikami z jakimi wyzwaniami mierzy się Prezes bardzo dobrego sklepu www z winami.

AR: Zaczynając od odpowiedzi, które dotyczy doboru win do konkretnych okoliczności czy serwowanych dań. Bardzo istotne jest, aby dobrać je w taki sposób, aby podkreślić walory potrawy oraz uzupełnić jej smak, ale także wpływa na atmosferę i nastrój spotkania.

Istnieją pewne zasady dotyczące doboru wina, które warto wziąć pod uwagę.

Pierwszą z nich jest z pewnością dopasowanie wina do dania, z którym będzie podane. W ogólności, białe wina najlepiej pasują do potraw z ryb, owoców morza i drobiu, a czerwone wina do mięs czerwonych, gulaszy i dań z grilla. Z drugiej strony, wina musujące są idealne do aperitifów, a słodkie wina do deserów. Warto zwrócić też uwagę na kraj pochodzenia: wina pochodzące z różnych krajów różnią się smakiem, aromatem i charakterem. Na przykład wina z Francji zazwyczaj są bardziej eleganckie, wina z Chile są bardziej owocowe, a wina z Włoch mają intensywny smak. W naszym sklepie www.dobrewino.pl mamy wyjątkową i bogatą ofertę win ze wszystkich kontynentów np. 

 

Kolejną ważną kwestią przy wyborze wina jest budżet. To o czym zawsze warto wiedzieć, to fakt, że wina można kupić w różnych przedziałach cenowych, od tańszych do bardzo drogich. Ważne jest, aby wybrać wino, które jest w zgodzie z budżetem naszego Klienta, ale również dobrej jakości i odpowiednie do okazji. Zawsze z przyjemnością cały zespół dobrewino.pl jest nastawiony na doradztwo, tak aby Klient wiedział i czuł się bardzo otoczony troską o zadowolenia każdego naszego Klienta.

 

Innym możliwym do zastosowania wyznacznikiem jest dobranie dobrego wina, które zależne jest przede wszystkim od indywidualnych preferencji smakowych oraz sytuacji, w której będzie ono podawane. Główne wskazówki, którymi mogę się z przyjemnością podzielić to wybranie odpowiedniego rodzaju wina: wina możemy podzielić na rodzaje biorąc pod uwagę kolor (czerwone, białe i różowe) bądź zawartość cukru, czyli wino wytrawne, półwytrawne półsłodkie i słodkie oraz musujące i niemusujące. Na ogół przyjmuje się, że czerwone wina zazwyczaj pasują do mięs, białe do ryb i owoców morza, a różowe do dań kuchni śródziemnomorskiej.

Dobrze jest zwrócić uwagę na klasę wina. Wina dzieli się na kilka klas, czyli:

·         wina stołowe – są to wina przeznaczone do codziennego spożycia

·         wina regionalne - czyli pochodzą z konkretnego regionu, są zdecydowanie wyższej jakości niż wina stołowe

·         wina apelacyjne – to wina, które spełniają wszystkie normy jakościowe szczegółowo określone w Prawie Winiarskim

Istotne jest zapoznanie się z opisem wina: opis wina na etykiecie lub na stronie internetowej może pomóc w zrozumieniu smaku, aromatu i historii danego wina.

Kolejną rzeczą z pewnością jest sprawdzenie recenzji wina - w Internecie można znaleźć wiele recenzji różnych win. Mogą one pomóc naszym Klientom w wyborze odpowiedniego wina do danej okazji. Z pewnością kontakt do eksperta jest wówczas zalecany, jeśli Klient nie jest pewien, jakie wino wybrać. W takim przypadku zachęcam do napisania do nas, a my w zależności od rodzaju pytania z przyjemnością skontaktujemy się z naszymi ekspertami lub sommelierami. Odpowiedz i interakcję z Klientem zawsze zachowujemy! Często otrzymujemy pytania o dobór odpowiedniego wina do danej okazji. Eksperci pomagają nam w pracy codziennej, abyśmy byli najlepszym sklepem z winami na rynku. Bardzo zależy całemu zespołowi i mnie osobiście na naszych Klientach oraz wyrażanej przez nich opinii o nas. 

Dostaliśmy z czego bardzo cię cieszymy certyfikat sklepu zaufanego i bezpiecznych zakupów TrustedShops, dzięki czemu każdy nasz klient może czuć się bezpiecznie robiąc zakupy na naszej platformie

Ostatnim elementem, na który zwróciłabym w tym temacie uwagę to przetestowanie różnych win. Najlepszym sposobem na poznanie różnych rodzajów wina jest ich po prostu próbowanie. Po przetestowaniu różnych rodzajów win z czasem każdy odkryje swoje ulubione.

Katarzyna Jankowska: Na ile ważna jest obsługa klienta?

AR. Obsługa klienta jest bardzo istotna w branży winiarskiej. Profesjonalna obsługa klienta nie tylko pomaga naszym Klientom w sprzedaży wina, ale także buduje pozytywny wizerunek marki dobrewino.pl i pozwala na zbudowanie trwałych relacji z Klientami.

Wino to produkt, który często wiąże się z okazjami specjalnymi, takimi jak uroczystości, romantyczne kolacje, spotkania towarzyskie i wiele innych. Dlatego też nasi Klienci oczekują, że osoby obsługujące wina będą miłe, kompetentne i pomocne. Tak budowałam zespół, żeby tak się właśnie stało.

Osoby, które sprzedają w naszym sklepie wina posiadają wiedzę na temat różnych odmian wina, regionów i metod produkcji. Taka wiedza pozwala nam na odpowiednie doradzenie Klientom i pomaga w wyborze wina, które najlepiej pasuje do jego potrzeb.

Zatem, profesjonalna obsługa klienta jest kluczowa w naszym sklepie dobrewino.pl i samej branży winiarskiej, ponieważ wpływa na postrzeganie naszego sklepu i marki oraz znacznie wpływa na zadowolenie Klientów co przekłada się na stały wzrost sprzedaży.

 

Katarzyna Jankowska: A proszę powiedzieć, jak najlepiej dobrać kieliszki do wina?

Dobieranie kieliszków do wina ma znaczenie dla poprawy doznań smakowych i zapachowych, dlatego warto zwrócić uwagę na kilka zasad:

·         Kieliszki do białego wina są zazwyczaj mniejsze niż kieliszki do czerwonego wina. Małe kieliszki do białego wina pozwalają zachować chłód, co jest ważne dla białego wina.

·         Kieliszki do czerwonego wina są większe, ponieważ pozwala to na większą powierzchnię kontaktu powietrza z winem, co z kolei pozwala na lepsze oksydowanie wina i uwolnienie jego aromatów.

·         Kieliszki do szampana są najmniejsze ze wszystkich i mają kształt kieliszka do wina musującego. Ich wysoki, wąski kształt pomaga zachować bąbelki wina.

·         Kieliszki do deserowych win są zazwyczaj mniejsze niż kieliszki do czerwonego wina i mają mniejszy otwór, co pozwala na skupienie aromatów wina.

Ważne jest oczywiście, aby kieliszki były czyste i suche, ponieważ resztki wody lub detergentów wpływają na smak wina.

Podsumowując, dobierając kieliszki do wina, zalecam brać pod uwagę kolor wina i jego właściwości smakowe i zapachowe, a także wybierać kieliszki czyste i suche.

 

Katarzyna Jankowska: Jaka jest filozofia Państwa sklepu Dobre Wino i co wyróżnia Państwa wino spośród innych win na rynku?

AR: Nasza filozofia jest prosta - chcemy sprzedawać wino, które najlepiej odzwierciedla klimat i teren, na którym uprawiane są winogrona. Nasze wina są wyjątkowe, ponieważ stawiamy na jakość zamiast ilość. W winach, które dystrybuujemy ze wszystkich kontynentów świata wyraźnie wyczuć ziemię, smak i aromat regionu, w którym powstają.

Jeśli chodzi o ogólne cechy, które wyróżniają nasz sklep z winem dobrewino.pl, to bardzo bogata oferta win z różnych regionów i odmian winorośli, a także oferujemy konkurencyjne ceny oraz wysoką jakość obsługi klienta. Nasi Klienci mogą być też bardzo mile zaskoczeni naprawdę sporą ilością promocji, które oferujemy w naszym sklepie. W każdym miesiącu dużo się u nas dzieje. Same wina pakujemy w ergonomiczne i wygodne opakowania oraz dostarczamy je w bezpieczny i terminowy sposób.

Katarzyna Jankowska: Jakie są plany na przyszłość Państwa firmy i jakie innowacje Państwo wprowadzą w produkcji wina?

AR: Nasza firma stale się rozwija, planujemy poszerzyć naszą ofertę o nowe wina, które odzwierciedlają różne tereny i klimaty. Ponadto nasi Partnerzy – sprawdzone winnice, szukają nowych sposobów, aby stale poprawiać jakości wina i wprowadzać nowe innowacje w produkcji. Jednym z przykładów jest nowa metoda wytwarzania wina z użyciem amfory, która pozwala na osiągnięcie wyjątkowego smaku i aromatu.

Katarzyna Jankowska: Czy miała Pani jakieś niezapomniane doświadczenia związane z produkcją wina?

AR: Tak, mam wiele niezapomnianych doświadczeń związanych z produkcją wina. Jednym z moich ulubionych momentów jest oczywiście degustacja nowego wina, które po raz pierwszy wychodzi z beczki. To zawsze jest emocjonujący moment, kiedy smakuje się nowy smak.

Katarzyna Jankowska: Jakie wina oferuje wasza firma i jakie są ich najważniejsze cechy?

AR: Nasz sklep oferuje szeroki wybór win, od białych i różowych, przez czerwone, aż po musujące. Wszystkie nasze wina są wytwarzane z najwyższej jakości winogron, pochodzących z wysoko jakościowych winnic od naszych sprawdzonych dostawców. Stawiamy na tradycyjne metody produkcji i staranne dbanie o szczegóły, co przekłada się na wyjątkowy smak i aromat sprzedawanych przez nas win.

Katarzyna Jankowska: Jakie są największe wyzwania w prowadzeniu firmy winiarskiej?

AR: W branży winiarskiej ważne jest nie tylko wytwarzanie wysokiej jakości wina, ale też jego sprzedaż i promocja. Konkurencja na rynku jest duża, dlatego musimy stale poszukiwać nowych rynków zbytu i innowacyjnych sposobów na dotarcie do klientów. Musimy też elastycznie reagować na zmieniające się trendy i preferencje konsumentów.

Katarzyna Jankowska: Jakie są plany rozwoju firmy Dobre Wino na przyszłość?

AR: Nasze plany na przyszłość koncentrują się na dalszym rozwoju naszej marki i poszerzeniu oferty. Robimy naprawdę dużo, aby rozwijać sprzedaż win i poszerzać naszą ofertę o nowe, interesujące smaki wina. Robimy to wyłącznie dla Klientów. Zależy nam również też na rozwoju świadomości o winach wśród naszych klientów. Chcemy też coraz bardziej angażować się w działania związane z promocją kultury wina w Polsce. Mi naprawdę zależy.

 

Katarzyna Jankowska: Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia w dalszym rozwoju firmy Dobre Wino.

AR: Dziękuję, miło mi było porozmawiać. Zapraszam serdecznie do odwiedzin naszego sklepu dobrewino.pl. Żaden z Klientów nie poczuje się zawiedziony. Jestem tego pewna! Do miłego zobaczenia.