+ 48 696 088 990 | Sprawdź Wina do 35 zł!
+ 48 696 088 990 | Sprawdź Wina do 35 zł!
GRAPPA DI AMARONE LA MORBIDA 0,5L / 40,0% / 6 / IT
Grappa obdarzona olśniewającą, krystalicznie czystą przejrzystością. Oferuje bogaty, aromatyczny, ciepły i kuszący bukiet, delikatnie owocowy, z nutami wanilii, kwiatów magnolii i róż. Na podniebieniu jest miękka, delikatna, ciepła i wyrazista, pozostawiając przyjemne wrażenie suszonych owoców oraz kandyzowanej skórki; aromatyczny posmak wytłoków winogronowych harmonijnie współgra z jej bukietem.
Santa Sofia Grappa di Amarone La Morbida to wyjątkowa grappa klasy premium, powstająca w renomowanej destylarni Villa de Varda z wyselekcjonowanych wytłoków po Amarone della Valpolicella. Surowcem są starannie dobrane skórki i szypułki podsuszanych winogron szczepów Corvina, Corvinone oraz Rondinella – tych samych, które nadają Amarone jego głębię i charakter. Bezpośrednio po zakończeniu fermentacji wytłoki są delikatnie prasowane, zabezpieczane w szczelnych zbiornikach i niezwłocznie poddawane destylacji, co pozwala zachować pełnię aromatów oraz autentyczny charakter tego wielkiego wina.
Proces destylacji odbywa się metodą tradycyjną, w miedzianych alembikach ogrzewanych w kąpieli wodnej (bain-marie). Jest to proces niezwykle powolny i precyzyjny – oddzielane są frakcje początkowe i końcowe, a do finalnego destylatu trafia wyłącznie tzw. „serce”, najczystsza i najbardziej aromatyczna część. Dzięki temu grappa zachowuje elegancję, harmonię i bogactwo bukietu. Następnie destylat dojrzewa przez sześć miesięcy w stalowych zbiornikach, gdzie stabilizuje się i osiąga idealną równowagę.
W kieliszku Santa Sofia Grappa di Amarone La Morbida zachwyca olśniewającą, krystalicznie czystą przejrzystością. Jej aromat jest bogaty, ciepły i niezwykle kuszący – delikatnie owocowy, z wyraźnymi nutami wanilii, kwiatów magnolii oraz róż. Na podniebieniu jest miękka i subtelna, a jednocześnie wyrazista i rozgrzewająca. Pozostawia długie, przyjemne wrażenie suszonych owoców oraz kandyzowanej skórki, a aromatyczny, winogronowy finisz harmonijnie współgra z jej bukietem.
Zawartość alkoholu wynosi 40%, co zapewnia doskonałą równowagę między intensywnością a elegancją trunku. Najlepiej serwować ją w temperaturze 8–10°C, aby w pełni wydobyć jej aromatyczny profil. Doskonale smakuje podawana solo, ale świetnie komponuje się również z gorzką czekoladą, wyrazistymi serami pleśniowymi czy owocami w miodzie. Może być także ciekawym dodatkiem do deserów, lodów lub wyrafinowanych dań mięsnych.
To grappa dla koneserów – subtelna, harmonijna i pełna charakteru, będąca esencją tradycji regionu Valpolicella zamkniętą w eleganckiej formie.
Opis
- PRODUCENT
- Santa Sofia
- KRAJ
- Włochy
- ALKOHOL
- 40%
- POJEMNOSC
- 0,5 l
Specyficzne kody
Nikt jeszcze nie ocenił tego produktu - bądź pierwszy!

















