Sklep przeznaczony dla osób pełnoletnich. Musisz mieć minimum 18 lat.
Czy jesteś osobą pełnoletnią?

Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na Warunki i Zasady korzystania z plików cookie.

×

  Wódka Starka 40 43,5% 0,7L & Opakowanie

  Review (0)
  2 790,00 zł
  Ostatnie sztuki w magazynie
  Ilość:

  This product has free shipping!

  Specjalista od długiego leżakowania

  Szczecińska Wytwórnia Wódek specjalizuje się w produkcji wódek naturalnych i tradycyjnych trunków, które od wieków goszczą na polskich stołach. Siedziba marki w Szczecinie posiada obszerne piwnice, w których panuje odpowiedni klimat dla długiego leżakowania alkoholu. Dlatego w portfolio firmy znajdują się wyjątkowe trunki, jak Starka, z których najmłodsza starzona jest 10 lat, a najstarsza nawet 50 lat.

  Polska tradycja

  Tradycja produkcji okowity Starka sięga już ponad 500 lat. Jest to tradycyjny trunek, z którego Polska słynęła na całą Europę w czasach swojej świetności. Produkcja Starki rozpoczynała się z dniem narodzin syna na szlacheckim dworze – wtedy zakopywano dębową beczkę z alkoholem w ziemi, gdzie leżakowała do momentu ożenku młodego szlachcica. W dniu wesela beczkę odkopywano, a alkoholem częstowano gości. Pierwotnie więc Starka była alkoholem weselnym, a jej wiek zależał od wieku pana młodego.

  40-letnia Starka

  Starka od Szczecińskiej Fabryki Wódek wytworzona została według staropolskiej receptury na bazie wysokiej jakości destylatu żytniego. Leżakowała przez co najmniej 40 lat w dębowych beczkach, którym zawdzięcza szlachetny smak, wspaniały aromat i głęboko-bursztynową barwę.

  Najbardziej prestiżowa butelka w Polsce

  Wódka zamknięta jest w eleganckiej karafce, która dekorowana jest za pomocą farb i lakierów zawierających 24-karatowe złoto. Szyjka karafki opleciona jest bydlęcą skórką i zapięta specjalną, pozłacaną zapinką w kształcie „S”. W dolnej części butelki znajduje się ręcznie numerowana etykieta, którą podpisał prezes Szczecińskiej Fabryki Wódek.

  Karafka zamykana jest w drewnianym pudełku wyścielonym od wewnątrz filcem, a od zewnątrz obitym skórą. W pudełku zamieszczony jest także certyfikat zaświadczający wiek produktu. Pudełko zamyka się dzięki zamkom z postarzanego stopu metalowego. Całość wykonana jest ręcznie.

  Perła w koronie

  Butelka 40-letniej starki to prawdziwa perła w koronie dla kolekcjonerów i doświadczonych smakoszy, którzy marzą o posiadaniu w swojej kolekcji najbardziej wyjątkową butelkę polskiego alkoholu.

  INALM1048

  Opis

  POJEMNOSC
  0,7 l
  ALKOHOL
  43,50 %
  KRAJ
  Polska
  PRODUCENT
  Szczecińska Fabryka Wódek ,,STARKA”

  Specyficzne kody

  Nowy produkt

  Nikt jeszcze nie ocenił tego produktu - bądź pierwszy!

  Napisz recenzję
  Wódka Starka 40 43,5% 0,7L & Opakowanie

  4 innych produktów w tej samej kategorii: