Sklep przeznaczony dla osób pełnoletnich. Musisz mieć minimum 18 lat.
Czy jesteś osobą pełnoletnią?

Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na Warunki i Zasady korzystania z plików cookie.

×

  WÓDKA ABSOLUT 0,7L

  Review (0)
  60,00 zł
  Brutto
  Ilość:

  Do darmowej dostawy brakuje 299,00 zł

  Absolutnie doskonała wódka

  Filozofią marki Absolut jest „jedno źródło”, która swoje zastosowanie odnajduje w procesie produkcji wódki. Produkcja odbywa się w małej wiosce Ahus w Szwecji, a wszystkie składniki, które wykorzystywane są w jej tworzeniu pochodzą z obszarów w promieniu 100 kilometrów od wioski. Produkcja jest zrównoważona i ekologiczna – raport z analizy porównawczej zużycia wody i energii BIER z roku 2016 poświadcza, że Absolut jest jedną z najbardziej energooszczędnych destylarni na świecie. Obecnie gorzelnia Absolut jest neutralna pod względem emisji CO2!

  Najlepsze składniki

  Do produkcji wódki Absolut wykorzystywana jest wyłącznie twarda pszenica ozima z okolic wioski Ahus w południowej Szwecji. Żyzne pola tego obszaru są idealne do uprawy pszenicy i przynoszą ponad dwukrotnie wyższe plony od średniej światowej. To one zapewniają stałą, wysoką jakość trunku. Ponieważ 60 % wódki to czysta woda, dla marki Absolut ma ona ogromne znaczenie. Woda czerpana jest więc z własnych studni o głębokości ponad 140 metrów. Jest to woda filtrowana przez szwedzkie skały od tysięcy lat, a tak wysoki poziom czystości oznacza mniej mechanicznego przetwarzania. To właśnie jej Absolut zawdzięcza naturalny smak, niemożliwy do odtworzenia w laboratorium.

  Przede wszystkim ekologia

  Marka zajmuje się nie tylko produkcją wódki, lecz także z zaangażowaniem dba o dobro naszej planety. Nie chcąc pozwolić, by cokolwiek się zmarnowało wykorzystuje powstały podczas destylacji produkt uboczny tzw. wywar gorzelniczy do karmienia zwierząt w okolicy. Produkt ten jest niezwykle bogaty w białko i każdego dnia pozwala wykarmić 290 tysięcy (!) świń i krów w południowej Szwecji.

  Niepowtarzalny smak

  Absolut powstaje więc z doskonałej jakości składników, a do fermentacji wykorzystywany jest własny szczep drożdży. To właśnie on nadaje wódce unikany smak, którego nie da się podrobić. Spirytus jest destylowany i rektyfikowany setki razy, co pozwala na uzyskanie gładkiej, delikatnej i zrównoważonej wódki. Trunek wyróżnia się krystalicznie czystą barwą, niemalże bezwonnym nosem oraz subtelnym smakiem.

  Jeszcze lepsze klasyki

  Wódka Absolut doskonale sprawdzi się w degustacji solo – na lodzie lub dobrze schłodzona. Dodana do koktajli pozwoli stworzyć zupełnie nowe, lepsze wersje nawet najbardziej znanych i klasycznych drinków, takich jak Bloody Mary, Vodka Martini czy Espresso Martini.

  Ekologiczna butelka

  Nie tylko destylarnia i produkcja są ekologiczne, jest taka również sama butelka, w której zamknięto wódkę. Szklane butelki powstają w pobliżu destylarni w hucie szkła w Limmared. Butelki te zawierają ponad 40 % stłuczki szklanej pochodzącej z recyklingu! Ich unikatowy kształt przypominający butelki z lekami oraz minimalistyczna etykieta zostały stworzone specjalnie po to, by wyróżnić się na tle krzykliwych produktów lat 70. – to wtedy właśnie Absolut debiutował w Nowym Jorku.

   

  DBW-WOD-WABSO-N-683

  Opis

  POJEMNOSC
  0,7 l
  ALKOHOL
  40,00 %
  KRAJ
  Szwecja
  PRODUCENT
  Pernod Ricard SA

  Specyficzne kody

  Nowy produkt

  Nikt jeszcze nie ocenił tego produktu - bądź pierwszy!

  Napisz recenzję
  WÓDKA ABSOLUT 0,7L

  13 innych produktów w tej samej kategorii: