Sklep przeznaczony dla osób pełnoletnich. Musisz mieć minimum 18 lat.
Czy jesteś osobą pełnoletnią?

Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na Warunki i Zasady korzystania z plików cookie.

×

  Charles Smith Wines 'Chateau Smith' Cabernet Sauvignon 0,75L

  Review (0)
  139,90 zł
  Ilość:

  Do darmowej dostawy brakuje 190,00 zł

  Winiarska inspiracja

  Charles Smith Wines powstała w roku 2001, dwa lata po podróży Charlesa Smitha po Waszyngtonie, podczas której spotkał on starszego winiarza. Ten starszy mężczyzna przekonał Charlesa, że powinien samodzielnie spróbować produkcji wina. Prawdopodobnie nie zdawał sobie wtedy sprawy, że oto nadał początek jednej z najlepiej rozpoznawalnych marek winiarskich Waszyngtonu. 

  We francuskim stylu

  To Cabernet Sauvignon pozostało wierne staroświeckiemu stylowi winiarskiemu z Bordeaux i w pełni oddaje klasę i tradycję starych receptur i metod. Chociaż winiarnia nie posiada własnego zamku (franc. Chateau), to wino wynagradza wszystkie braki. 

  Czerwone, wytrawne, o aromacie owoców i runa leśnego

  Wino jest kupażem szczepów Cabernet Sauvignon (97%), Petit Verdot (2%) i Cabernet Franc (1%). Bukiet jest połączeniem aromatów ciemnych owoców jeżyn, jagód i borówek z runem leśnym i zaskakującej nuty grafitu. Intensywny smak owoców dojrzałej wiśni i jeżyn przynosi wiele przyjemności z degustacji. Inspiracją do stworzenia tego wina Cabernet Sauvignon z północnozachodniego Bordeaux, o intensywnym smaku, głębi i złożoności.

  Towarzysz steka i serów 

  Doskonale posmakuje w towarzystwie dobrze wysmażonego steka z polędwicy  a także każdym obficie przyprawionym i nieco tłustym mięsem jak na przykład żeberka w marynacie BBQ. Paruje się także z deską półtwardych serów jak Cheddar czy Mimolette. 

  Wyróżniająca się etykieta

  Klasyczna butelka z ciemnego szkła z szeroką, białą etykietą wyróżnia się rozciągniętą na całą szerokość naklejki nazwą wina w gotyckiej czcionce. Najpopularniejsza czcionka średniowiecza jest nawiązaniem do średniowiecznej historii wina z Bordeaux. 

  Nagradzany trunek

  Winiarski magazyn Wine Enthusiast ocenił wino na 90 punktów na 100 możliwych, natomiast prestiżowy Wine Spectator na 89 punktów. 

  CSW-CWT-CSCSA-N-063

  Opis

  KOLOR
  Czerwone
  POJEMNOSC
  0,75 l
  ALKOHOL
  14,50 %
  SMAK
  wytrawne
  STYL
  Pełne i bogate
  KRAJ
  USA
  PRODUCENT
  Charles Smith Wines
  SZCZEP
  98% Cabernet Sauvignon, 2% Merlot

  Specyficzne kody

  Nowy produkt

  Nikt jeszcze nie ocenił tego produktu - bądź pierwszy!

  Napisz recenzję
  Charles Smith Wines 'Chateau Smith' Cabernet Sauvignon 0,75L

  16 innych produktów w tej samej kategorii: